Akcesoria

Klamki okienne i drzwiowe

W ofercie firmy Tymex znajdziecie Państwo bogaty wybór klamek okiennych i drzwiowych. Zapewniamy naszym Klientom różnorodność kształtów, rodzajów a także szeroką gamę kolorystyczna klamek okiennych. Dodatkowo klamki mogą być wyposażone w dodatkowe zamknięcie na kluczyk lub przycisk. Klamki dostępne są w następujących kolorach: białym, brązowym, złotym, srebrnym, satynowym, złotym dębie, czarnym oraz tytanowym. Część chwytna klamek wykonana jest z: aluminium, magnezu, a także tworzyw sztucznych.
Kolory klamek Klamki z kluczykiem
Klamka dwustronna biała Klamka dwustronna brąz

Pochwyty drzwiowe

Pochwyty mają zastosowanie przy drzwiach wejściowych z PCV oraz drzwiach wejściowych z aluminium, zamiast klamek. To bardzo wygodne rozwiązanie przy jednoczesnym zastosowaniu samozamykacza – już nie musisz pilnować, aby każdy wychodzący zamykał za sobą drzwi!

Pochwyt biały Pochwyt srebrny Pochwyt trójkąt Pochwyt okrągły

Nawiewniki okienne

Nawiewniki okienne (inaczej nawietrzaki okienne) są to urządzenia montowane w oknach, które doprowadzają do pomieszczeń powietrze z zewnątrz w sposób ciągły i kontrolowany. Dlaczego montaż nawiewników jest tak istotny? Nowoczesne okna są bardzo szczelne. W połączeniu z docieplonymi murami tworzą często skuteczną barierę dla napływu świeżego powietrza z zewnątrz, przyczyniając się do powstawania środowiska tzw. zamkniętej puszki. Montaż nawiewników pozwala wyeliminować skutki niewłaściwej wentylacji pomieszczeń:
  • nadmierną wilgoć w pomieszczeniach objawiającą się efektem zaparowanych szyb, a także występowaniem na ścianach pleśni i grzyba;
  • gromadzenie się toksyn (emitują je meble, dywany, środki chemiczne gospodarstw domowych) i dwutlenku węgla (pochodzącego z wydychanego przez nas powietrza);
  • niedostateczną ilość tlenu – efektem jest złe samopoczucie mieszkańców, nudności, zmęczenie, powstawanie niezwykle niebezpiecznego dla życia tlenku węgla (jest on produktem niepełnego spalania tlenu w piecykach gazowych).

————————————————————————————————————————————————- Nawiewnik higrosterowany
Najbardziej popularny ze wszystkich nawiewników higrosterowanych. Dostępny jest w dwóch typach przepływu i w 3 różnych kolorach. Estetyczna budowa i niezawodność działania sprawiły, że nawiewnik EMM stał się najpopularniejszym produktem AERECO. Wraz z okapem akustycznym zapewnia izolacyjność akustyczną na poziomie 37 dB.
Higrosterowany: zmiana przepływu uzależniona jest od wilgotności względnej wewnątrz pomieszczeń.
Izolacyjność akustyczna: do Dn,e,w = 37 dB z akcesoriami.
Prosta konserwacja: bez konieczności regulacji, wystarczy coroczne odkurzanie.
Możliwość pracy w dwóch położeniach strumień pionowy i ukośny.
 
————————————————————————————————————————————————- Nawiewnik ciśnieniowy
Nawiewniki VENTAIR II TRDn to nawiewnik ciśnieniowy sterowany różnicą ciśnień. Wykorzystywany jest do doprowadzenia stałej, właściwej ilość świeżego powietrza do pomieszczeń. Automatyczne sterowanie ciśnieniowe stabilizuje wydajność nawiewu, zabezpiecza przed nadmierną wymianą powietrza w okresach zimnych i wietrznych, pozwala realizować koncepcję wentylacji kontrolowanej, zapewniając komfort i zdrowy klimat wewnątrz pomieszczeń przy oszczędności energii cieplnej. Stosowane są w pomieszczeniach wyposażonych w wentylację grawitacyjną lub mechaniczną wywiewną. Nawiewniki ciśnieniowe VENTAIR wyposażone są w samoczynnie działający regulator przepływu (reagujący na różnicę ciśnień), dzięki któremu ilość nawiewanego powietrza jest stała, niezależna od warunków atmosferycznych (wiatr, zimno). Dodatkowo umożliwiają ręczną regulację do zamknięcia włącznie.
Wszystkie prawa zastrzeżone