26.11.2013 r.

Charytatywny turniej dla Julki

Takiego pojedynku w Radomiu jeszcze nie było. Do rywalizacji przystąpili bokserzy Tymexu, piłkarze Radomiaka, siatkarze Czarnych i koszykarze Rosy. Zmierzyli się m.in. z radomskimi politykami, a porządku podczas zmagań pilnowali Chuck Norris i Rambo.
A wszystko podczas akcji charytatywnej dla chorej Julki. W turnieju wzięło udział dziesięć drużyn. Wszyscy rywalizowali pod okiem profesjonalnego zawodnika Polish Bowling Federation. Po wielu zmaganiach w rozgrywkach, zwyciężyła drużyna z I Urzędu Skarbowego, pokonując Tymex Boxing Team.
Celem akcji było wsparcie niepełnosprawnej Julii Wieczorek. Dziewczynka urodziła się w 2005 roku z otwartą przepukliną oponowo-rdzeniową i wodogłowiem. W związku z tym konieczne było wstawienie zastawki. Julia ma problemy z chodzeniem (wymaga specjalistycznych łusek). Do normalnego funkcjonowania jest jej niezbędna ciągła rehabilitacja, która jest bardzo kosztowna.
- Jestem pozytywnienie zaskoczony, że tak wiele osób z różnych środowisk włączyło się w inicjatywę, której celem jest pomoc mojej córce. Jestem bardzo wdzięczny i mam nadzieję, że taka akcja pomoże nam zadbać jeszcze bardziej o zdrowie Julki – mówi Łukasz Wieczorek, tata dziewczynki.
Na turniej przybyły całe rodziny. Z dziećmi pojawił się m.in. sekretarz Urzędu Miasta Rafał Czajkowski, poseł Radosław Witkowski, naczelnik I US Piotr Stysiek czy radny Waldemar Kordziński. Dla najmłodszych była przygotowana zabawa andrzejkowa w mieszczącym się nieopodal Studiu Edukacji Artystycznej „Pinezka”.
Akcję zorganizowała Kręgielnia Platinium wraz z Adamem Kozłowskim. Wszystkie zebrane podczas turnieju fundusze zostaną przekazane na rzecz rehabilitacji Julki.
źródło: radomnews.pl


Wszystkie prawa zastrzeżone