20.05.2016 r.

IV Piątka dla Bartka z udziałem Tymex

Piątka dla Bartka, czyli charytatywny bieg na 5 km z którego całkowity dochód przekazany zostaje Bartkowi. Bartek to 4 letni, wiecznie uśmiechnięty młodzieniec, który urodził się bez lewej stopy. Jakiś czas temu jego rodzice postanowili zrobić coś, co pomoże Bartkowi. Coś co spowoduje, że Bartek będzie biegał.
Tak powstała akcja „Biegnę, żeby Bartek mógł biegać”. Na początku było kilka kilometrów, z czasem kilkanaście, półmaraton i w końcu pierwszy w życiu maraton! Wraz z kilometrami rosła również liczba osób biegających w koszulkach z napisem „Biegnę, żeby Bartek mógł biegać”. Promując akcję, wszyscy przyczyniają się do tego, że Bartek będzie biegał, do tego, że jego rodziców stać będzie na bardzo drogie protezy, które trzeba wymieniać bardzo często, gdyż Bartek rośnie jak na drożdżach. I to się powoli udaje.
Piątka dla Bartka to wyjątkowy bieg, bieg w którym liczy się przede wszystkim obecność, zabawa, atmosfera no i sam bieg, który do tego wszystkiego jest dodatkiem… 5 kilometrowa trasa, brak pomiaru czasu, brak nagród finansowych, a mimo wszystko dla wielu jest to stały punkt w kalendarzu biegowym.
5 dla Bartka jest w 100% biegiem charytatywnym z którego całkowity dochód przekazywany jest Fundacji „Nasz Maraton” opiekującej się Bartkiem Orzechowskim. Bartek to młody, przyszły biegacz, urodził się bez lewej stopy i właśnie dzień jego urodzin stał się początkiem fantastycznej przygody wielu osób. Zaczął jego ojciec Damian, stworzył własnoręcznie koszulkę z napisem „Biegnę, żeby Bartek mógł biegać” i po wielu miesiącach ciężkiej pracy przebiegł swój pierwszy maraton. Dołączały do niego kolejne osoby, a na chwilę obecną wielka Bartkowa Rodzina liczy już ponad 1000 osób, a „koszulki mocy” z magicznym napisem „Biegnę, żeby Bartek mógł biegać” widoczne są na prawie wszystkich biegach w Polsce i na wielu w Europie. Środki uzyskane z organizacji biegu IV Piątka dla Bartka zostaną przeznaczone na protezy i rehabilitację Barka Orzechowskiego.
Magiczne Koszulki Mocy będą do kupienia w Biurze Zawodów podczas odbioru pakietów startowych przed biegiem (odbiór w Sklepie Decathlon w Kielcach ul. Radomska 24).
Wpisowe na bieg wynosi minimum 10 zł – proszę zwrócić uwagę na słowo minimum:)

Po zapisaniu się na bieg wpisowe wpłacamy na konto Fundacji Nasz Maraton:

Bank BGŻ BNP Paribas: 21 2030 0045 1110 0000 0424 0470

wpłaty tytułem: Orzechowski Bartłomiej – darowizna na pomoc i ochronę zdrowia
autor: MSJN, źródło: siebiega.com, naszmaraton.pl


Wszystkie prawa zastrzeżone