18.01.2013 r.

POLSKA – NIEMCY Tymex organizatorem I Gali Boksu Zawodowego w Pionkach

Chris Hermann (16-4-1, 9 KO), doświadczony niemiecki pięściarz będzie rywalem Michała Żeromińskiego (3-0, 1 KO), podczas gali boksu zawodowego jaka już niedługo odbędzie się w Pionkach. Zainteresowanie tą imprezą już teraz jest bardzo duże. Gala w Pionkach odbędzie się 16 lutego, zaś wczoraj w Radomiu zwołano konferencję prasową z udziałem organizatorów, trenerów oraz samych bokserów. Sama impreza zapowiada się bardzo ciekawie.
W walce wieczoru wystąpi Przemysław Opalach (10-1, 9 KO). Utalentowany bokser wygrał 10 walk i doznał jednej porażki. Jego rywalem będzie reprezentant Niemiec, Dominik Ameri (6-13, 2 KO), który z kolei przegrał na zawodowym ringu aż 13 razy. – Ja nie sugerowałbym się statystykami. Ameri walczył z rywalami z górnej półki i w ostatnich potyczkach walczył bardzo dobrze. Więc z pewnością czeka mnie trudna walka – mówi Opalach.
Gala w Pionkach będzie ważnym wydarzeniem dla Marcina Brzeskiego, który rozpoczyna swoją karierę zawodową. Co ciekawe Brzeski w ramach przygotowań do swojego debiutu na zawodowym ringu ma sparować z samym Andrzejem Gołotą. W Pionkach walczyć będą również dwie panie, Ewa Piątkowska i Ewa Brodnicka.
Oprócz walk zawodowców zobaczymy również kilka starć amatorów oraz pojedynki w formule MMA. Wystąpią zawodnicy z Radomia i z Pionek.
Oficjalne ważenie zawodników zaplanowano na piątek, dzień przed galą w pionkowskiej restauracji Adria.
Pod koniec przyszłego tygodnia w Pionkach i Radomiu rozpocznie się sprzedaż biletów na galę. Będą one kosztować od 30 do 100 złotych. – Zachęcamy firmy i przedsiębiorców z naszego regionu, aby nas wsparli. Można na przykład objąć patronatem dany pojedynek. Czekamy na propozycje – powiedział Mariusz Grabowski, prezes firmy Tymex.
źródło: Pionki24.pl, autor: MSJN


Wszystkie prawa zastrzeżone