30.01.2012 r.

Tymex sponsorem Miss Polski, Miss Polski Nastolatek i Mistera Ziemi Świętokrzyskiej

W ostatnią sobotę stycznia w Hotelu DAL, odbył się jedyny casting do konkursu regionalnego Miss Polski, Miss Polski Nastolatek i Mister Ziemi Świętokrzyskiej 2012. Konkurs jest organizowany od wielu lat i co roku cieszy się dużą popularnością. Dla młodych dziewczyn, które mają „to coś” i nie boją się tego pokazać, jest to szansa na karierę w świecie modelingu.
Chętnych do zaistnienia w świecie mody nie brakowało. Hotel Dal wypełnił się kandydatkami i kandydatami, którzy mieli za zadanie jak najlepiej zaprezentować się przed jury, złożonym z fotografów, sponsorów, przedstawicieli branży i byłych finalistek. Faktycznie jest o co walczyć, ponieważ przejście przez casting gwarantuje udział w uroczystej Gali i przez to daje możliwość zaprezentowania się w Finale Miss Polski 2012. Oczywiście na laureatki czekają też atrakcyjne nagrody, a przede wszystkim sława i otwarta droga do zawodowych kontaktów.
W tym roku rywalizowały ze sobą dziewczyny w wieku: od 14 do 18 roku życia, od 18 do 24 roku życia oraz mężczyźni w wieku od 18 do 27 lat. Z każdej grupy wyłonionych zostanie kilkanaście finalistów, którzy zaprezentują się podczas uroczystej gali pod koniec kwietnia w Międzynarodowym Centrum Kultur w Kielcach.
Zmagania rozpoczęły się o godzinie 10.00 od prezentacji panów. Swoją charyzmą i postawą musieli przekonać wymagające jury do oddania na nich głosu. Kolejno zaprezentowało się kilkadziesiąt dziewcząt, najpierw w strojach dowolnych, a następnie w kąpielowych. Wszystkie uczestniczki musiały opowiedzieć coś o sobie i udowodnić, że to właśnie one powinny otrzymać szansę zdobycia korony.
- Dziewczyny naprawdę wypadły świetnie i muszę przyznać, że wybór jest bardzo trudny- mówiła Miss Polski Ziemi Świętokrzyskiej 2010, Jowita Basińska zasiadająca w jury.
Na co jurorzy najbardziej zwracają uwagę? – Przede wszystkim uśmiech, to jest podstawa – tłumaczy Zbigniew Lisowski, organizator wyborów regionalnych – poza tym ważna jest również pewność siebie i sposób prezentacji na scenie.
Casting finałowy już za nami teraz tyko pozostaje cierpliwie czekać, aż wyłoniona zostanie finałowa „nastka” – o czym z pewnością Państwa poinformujemy.
autor: Emilia Stelmaszczyk, źródło: Naszekielce.com, Ck-tv.pl


Wszystkie prawa zastrzeżone